Trwa nabór wniosków w ramach programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”
Pomoc finansowa w ramach Modułu III udzielana jest osobom niepełnosprawnym, które na skutek wystąpienia zagrożenia epidemicznego oraz stanu epidemii utraciły, w okresie od dnia 9 marca 2020 roku do dnia 4 września 2020 roku, możliwość korzystania z opieki świadczonej w placówce rehabilitacyjnej. Pomoc ta jest udzielana w formie dofinansowania kosztów związanych z zapewnieniem opieki w warunkach domowych.
Przyjmowanie wniosków rozpoczyna się od 10 kwietnia 2020 roku.
Adresatami pomocy w ramach Modułu III są:
Wsparcie skierowane jest do osób niepełnosprawnych, które są:
Wysokość pomocy wynosi 500 zł miesięcznie na jedną osobę niepełnosprawną, z tym że okres, na jaki może zostać przyznane świadczenie, nie może być dłuższy niż 3 miesiące.
W każdym z miesięcy, wykazanych we wniosku o przyznanie świadczenia w ramach Modułu III, musi wystąpić brak możliwości korzystania z opieki w placówce rehabilitacyjnej przez okres co najmniej 5 kolejnych następujących po sobie dni roboczych.
Świadczenie nie przysługuje za miesiąc, w którym nastąpiła wypłata dodatkowego zasiłku opiekuńczego, przyznanego w związku z ustawą o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.
Wnioski o przyznanie świadczenia w ramach Modułu III należy składać poprzez System SOW. Możliwość złożenia wniosku w Systemie SOW mają również osoby, które nie posiadają profilu zaufanego lub podpisu elektronicznego (wystarczy jedynie założyć konto w Systemie).
W przypadku braku możliwości skorzystania z Systemu SOW dopuszczalny jest inny sposób złożenia wniosku, np. osobiście, drogą pocztową lub elektronicznie.
Wnioski przyjmowane są tylko i wyłącznie przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, zgodnie z miejscem zamieszkania, w trybie ciągłym, jednakże nie później niż do dnia 4 września 2020 roku.
Ewentualne pytania dotyczące programu można zadawać konsultantom infolinii PFRON:
tel. 517 373 975 (godz. 9.00–20.00) lub tel. 22 581 84 10 (godz. 9.00-15.00)
oraz infolinii SOW – tel. 800 889 777 (godz. 9.00-17.00)
PCPR w Strzyżowie – 17 221 14 43 lub 17 221 14 43
Pliki do pobrania:
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu dostosowania się do Twoich preferencji oraz w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania strony. Więcej na temat cookies kliknij tutaj