ministerstworpips.png
logo_strzyzowski.png

Dofinansowanie likwidacji barier architektonicznych

O dofinansowanie ze środków PFRON na likwidację barier architektonicznych mogą ubiegać się osoby niepełnosprawne, które maja trudności w poruszaniu się, jeżeli są właścicielami nieruchomości lub ich użytkownikami wieczystymi albo posiadają zgodę właściciela budynku mieszkalnego w którym stale zamieszkują, a realizacja zadania umożliwi lub w znacznym stopniu ułatwi osobie niepełnosprawnej wykonywanie podstawowych, codziennych czynności lub kontaktów z otoczeniem.

Dofinansowanie nie przysługuje, jeżeli osoba niepełnosprawna ubiegająca się o dofinansowanie ma zaległości wobec PFRON lub jeżeli osoba ta była, w ciągu trzech lat przed złożeniem wniosku, stroną umowy o dofinansowanie ze środków PFRON, rozwiązanej z przyczyn leżących po stronie tej osoby. Dofinansowanie nie może obejmować kosztów realizacji zadania poniesionych przed przyznaniem środków finansowych i zawarciem umowy o dofinansowanie ze środków Funduszu. Wysokość dofinansowania dla osób niepełnosprawnych wynosi do 95% kosztów przedsięwzięcia, nie więcej niż do wysokości 15 krotnego przeciętnego wynagrodzenia. 

Dofinansowanie zadania następuje na pisemny wniosek złożony w:
Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie
ul. Parkowa 7
38 - 100 Strzyżów

Dział Rehabilitacji Społecznej Osób Niepełnosprawnych
tel: 17 221 14 43, 17 221 14 44, 17 221 14 45
pok. nr 104 i 105

Pobierz  - Wniosek o dofinansowanie ze środków PFRON likwidacji barier architektonicznych
Pobierz  - Zgoda na przetwarzanie danych osobowych wraz z wymaganymi załacznikami - zał. Nr 1
Pobierz - Zaświadczenie lekarskie - zał. nr 2
Pobierz - Oświadczenie właściciela budynku - zał nr 3

bip.pngpfron.pngbprdson.pngmain_logo.pngniebieska_linia.png
© 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja: OPTeam S.A.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu dostosowania się do Twoich preferencji oraz w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania strony. Więcej na temat cookies kliknij tutaj